Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto zdecydować się na depilację wykonaną laserem najnowszej generacji?

Obecnie nie tylko moda na gładkie ciało, ale również dbałość o higienę powoduje, że włosy stają się niemile widziane. Problem niechcianego owłosienia dotyczy nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Wszystkie klasyczne metody depilacji (golenie, usuwanie mechaniczne, depilacja woskiem, słabymi urządzeniami do fotoepilacji, starszymi laserami lub IPL-ami itp.) mają jedną cechę wspólną – nie dają trwałych efektów i są bolesne.

Jedyną metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia na stałe jest depilacja laserem medycznym LIGHTSHEER DUET lub LIGHTSHEER DESIRE. Systemy LightSheer DUET i LightSheer DESIRE, wyprodukowane przez firmę Lumenis to najszybsze, najnowsze i jednocześnie najmocniejsze urządzenia z cenionej na całym świecie linii laserów LightSheer®, uchodzących za najskuteczniejsze systemy przeznaczone do depilacji laserowej. LightSheer Duet i LightSheer DESIRE to światowy przełom w dziedzinie urządzeń depilacyjnych. Na tle starszych modeli wyróżnia się on:

• NAJWIĘKSZĄ SKUTECZNOŚCIĄ NA ŚWIECIE
• NAJMNIEJSZĄ LICZBĄ ZABIEGÓW
• SKRÓCONYM CZASEM TRWANIA ZABIEGU, PEŁEN KOMFORT – na modelu starszej generacji Light Sheer ET depilacja nóg trwała ok. 3 godziny, na Light Sheer DUET ok. 20 minut !!!
• znacznie SŁABSZYMI ODCZUCIAMI BÓLOWYMI, przez co eliminuje konieczność stosowania środków znieczulających
• BEZPIECZEŃSTWEM – bez przebarwień i popękanych naczynek, dodatkowo specjalne opcje DLA SKÓRY OPALONEJ
• gwarantuje WYGODĘ i KOMFORT posiadania aksamitnie gładkiej skóry każdego dnia
• a poza tym wszystkim ESTETIQOmed oferuje – NAJLEPSZĄ CENĘ !!! 

Depilacja przeprowadzona przez wykwalifikowane osoby, z zastosowaniem tylko odpowiedniego lasera daje oczekiwane, trwałe efekty. 

Depilacja laserowa jest wspaniałym rozwiązaniem dla osób chcących pozbyć się niechcianego owłosienia, które pojawiło się u nich w przebiegu zaburzeń hormonalnych (górna warga, broda, szyja) bądź dla celów kosmetycznych, estetycznych (np. bikini, pachy, nogi).

Ile zabiegów potrzeba aby zniszczyć wszystkie włoski? 

Potrzebne są minimum 3 zabiegi. Ostateczna ilość jest uzależniona od indywidualnych oczekiwań i skłonności do występowania nadmiernego owłosienia (głównie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi) . Zabieg wykonany min.3 razy pozwala na istotne zmniejszenie ilości włosków, ich osłabienie, spowolnienie ich regeneracji, a nawet całkowite usunięcie. Konieczność powtarzania zabiegu wynika z cyklu wzrostowego włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Tylko włosy będące w pierwszej fazie wzrostu tzw. fazie anagenowej będzie można skutecznie usunąć. Włosy będące w innych fazach wzrostu nie zaabsorbują odpowiedniej ilości dawki laserowej przez co zachowają zdolności regeneracyjne. Stąd konieczność wykonania serii zabiegów. U 80% osób poddających się zabiegom konieczne jest wykonanie od 3-5 zabiegów.

Jakie części ciała można wydepilować laserem? 

Wszystkie zabiegi wykonywane laserem medycznym są bezpiecznie i bezinwazyjnie dlatego depilację można przeprowadzać na każdej partii ciała. Z uwagi na pojawiający się problem usuwa się zbędne owłosienie bądź to w celach terapeutycznych (np. górna warga, broda, szyja, brodawki piersiowe) lub w celach kosmetycznych (np. pachy, bikini, nogi).

Jak często należy powtarzać zabiegi? 

Częstotliwość wykonywania zabiegów jest uzależniona od depilowanej okolicy. Depilację w strefie twarzy np. górnej wargi powinno się wykonywać co 4-6 tygodni, depilację pach, bikini co 8 tygodni, łydek, ud co 10-12 tygodni.

Przeciwwskazania 

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu depilacji laserowej jest przede wszystkim:

• ciąża
• świeża opalenizna (również solarium – 5 tyg. oraz samoopalacze – 2 tyg.)
• stosowanie kremu z retinolem, witaminą C. kwasami owocowymi (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)
• zażywanie leków światłouczulających, retinoidów, antybiotyków, ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek- przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem)
• depilacja woskiem, depilatorem i pęsetą (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem),
• skłonność do przebarwień,
• bielactwo, łuszczyca, opryszczka, zakrzepica, cukrzyca, żylaki, stosowanie peelingów kosmetycznych i leków złuszczających (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).

Przygotowania do zabiegu? 

Pierwszy zabieg poprzedzony jest konsultacją ze specjalista i próbą laserowa. Osoby, które wcześnie stosowały zabiegi depilacji mechanicznej (pęseta, wosk, depilator) muszą odczekać minimum 3 tygodnie na odrost włosa. W międzyczasie włosy golimy lub przycinamy. Przed zabiegiem skora powinna być dokładnie OGOLONA, umyta i niczym nieposmarowana.

Czy jest to zabieg bolesny? 

Zabieg w zasadzie jest bezbolesny. System zasysania skóry Vacum w dużej głowicy umożliwia głębszą penetrację i absorpcję energii przy zastosowaniu niższych dawek laserowych. To pozwala na bezpieczną depilację osób z ciemną karnacją, wrażliwą skórą oraz z tendencją do pękających naczynek. W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa , także głowica z mniejszą końcówka do precyzyjnych zabiegów została zaopatrzona w niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia końcówką ChillTip , który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4 °C Dlatego stosowanie jakiegokolwiek znieczulenia jest zbędne

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie lub niewielkie podrażnienie okołomieszkowe, które ustępuje po kilku dniach. Jest to pożądana reakcja skóry, świadcząca o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku lub kilkunastu dniach. Do ustąpienia podrażnienia nie używamy mydeł, toników alkoholowych i innych kosmetyków mogących pogłębić podrażnienie. Idealnym rozwiązaniem jest stosowanie maści ALANTAN lub LINOMAG.

O jakiej porze roku najlepiej poddać się temu zabiegowi? 

Tylko lasery najnowszej generacji takie jak LIGHT SHEER DUET lub LIGHT SHEER DESIRE posiadają opcje dla skóry opalonej dlatego zabiegi można wykonywać nieprzerwalnie przez cały rok (z wyjątkiem skóry świeżo opalonej). Trzeba jednak pamiętać, że osoby o bardzo ciemnej karnacji bądź skórze opalonej (w solarium czy na słońcu) mają wykonywane zabiegi o mniejszych wartościach i łagodniejszych dawkach laserowych. Dlatego najskuteczniej usuwa się owłosienie wtedy gdy skóra jest jasna, nieopalona wówczas możliwe jest używanie wyższych dawek laserowych. Tak więc najlepsza pora na wykonywanie zabiegów laserowych to okres jesienno-zimowy gdy skóra się nie opala.

Czy dzięki tej metodzie można pozbyć się włosków do końca życia? 

Tylko depilacja wykonana laserem o odpowiedniej mocy i najnowszej generacji jest w stanie usunąć zdecydowaną większości włosów na całe życie. U osób, u których występuje zaburzenie hormonalne, po zakończeniu sesji depilacyjnej, pożądane jest wykonywanie pojedynczych zabiegów co kilka lat w celu podtrzymania efektu. Zabiegi podtrzymujące efekt, dla klientów ESTETIQOmed są one o połowę tańsze.