Technologia MP2

System MP2 jest pionierskim rozwiązaniem przenoszącym techniki wielobiegunowych zabiegów falami elektromagnetycznymi o wysokich częstotliwościach z zastosowań klinicznych do medycyny estetycznej. MP2 to chroniony patentem, zintegrowany system zabiegowy, będący czołowym przedstawicielem rozwoju technologii medycyny estetycznej.

Technologia MP2

MP2 stymuluje kilka zjawisk biologicznych, które przekładają się na widoczne i wymierne wyniki w obszarach redukcji cellulitu i zapobiegania cellulitowi, kształtowania sylwetki, napinania luźnej skóry i przeciwdziałania skutkom starzenia się. 

Lipoliza czyli rozkład trójglicerydów w tkance tłuszczowej jest istotnym procesem w zabiegach redukcji cellulitu i kształtowania sylwetki. W celu stymulacji lipolizy system MP2 wzbudza reakcję chemiczną mediowaną enzymem, poprzez selektywne podgrzewanie komórek tłuszczowych. Redukcja wielkości komórek zmniejsza napięcie skóry i pozwala w widoczny sposób kształtować obwód poddawanych zabiegowi części ciała.

Angiogeneza to proces tworzenia drobnych naczyń krwionośnych poprzez stymulowanie czynnikami neowaskularyzacyjnymi, takimi jak FGF-2. Poprawa krążenia i przepływu krwi w poddawanym zabiegowi obszarze wynikająca z wytworzenia nowych naczynek ma trwałe skutki, które mają ogólny korzystny wpływ na zdrowie skóry i eliminują wiele objawów starzenia się. Nowe naczynia poprawiają dostarczanie witamin, minerałów i tlenu i zapewniają bardziej skuteczne usuwanie toksyn i produktów przemiany materii, stymulując w ten sposób wzrost zdrowych komórek.

Technologia MP2

Restrukturyzacja włókien kolagenu i elastyny. Włókna kolagenu, elastyny oraz struktury siatkowe tworzą konstrukcję wsporczą dla skóry. Konstrukcja ta ma wpływ na wygląd skóry. Gdy struktury te zaczynają się zmieniać, skóra staje się luźna, pojawiają się zmarszczki i zaczyna rozwijać się cellulit. MP2 modyfikuje strukturę biologiczną, układ i funkcje tych włókien, w wyniku czego stają się one krótsze, grubsze i bardziej napięte. Wzmocnione i zrestrukturyzowane włókna jednocześnie napinają i ujędrniają skórę eliminując zmarszczki oraz wzmacniając barierę, która zapobiega przedostawaniu się komórek tłuszczowych, wygładzając miejsca objęte cellulitem i zmniejszając obwód.

Technologia MP2

Regeneracja kolagenu MP2 stymuluje produkcję nowego kolagenu i włókien elastycznych w fibroblastach przez podgrzewanie (wywołane falami o wysokiej częstotliwości) oraz przez zjawiska nie podnoszące temperatury (wywoływane przez pole magnetyczne). Te nowe włókna zapewniają więcej materiału na restrukturyzację w kolejnych zabiegach i stwarzają korzystne warunki dla samoutrwalającej się poprawy stanu skóry.

Technologia MP2